بلاگر سفر کسی است که به مکان های مختلف سفر می کند و تجربیات سفر خود را برای دیگران می نویسد. در بحث آموزش بلاگری این امر همیشه آموزش داده می شود. با گسترش اینترنت و در عصر جدید، وبلاگ نویسان نقش روزنامه نگاران را بازی می کنند. بسیاری از وب سایت ها به دنبال اطلاعات جدید و جالب هستند. این فرصتی را برای وبلاگ نویسان ایجاد می کند تا محتوای منحصر به فرد خود را هر روز در معرض دید میلیون ها نفر قرار دهند.
با رشد صنعت وبلاگ نویسی، فرصت های شغلی در این زمینه نیز افزایش می یابد. یکی از این فرصت ها وبلاگ نویسی در سفر است. یک شغل انعطاف پذیر که شما را به سراسر جهان می برد. همچنین با به اشتراک گذاشتن تجربیات سفر با دیگران درآمد کسب می کنید. هر کسی می تواند وبلاگ نویسی در سفر را شروع کند و وبلاگ نویس شود.
بسیاری از وبلاگ نویسان معروف سفر در ابتدا نمی دانستند که وبلاگ نویسی در سفر به علاقه آنها تبدیل خواهد شد. البته افراد زیادی در این زمینه فعال هستند و لازم است بدانید که حرفه ای شدن کار آسانی نیست. کار وبلاگ نویسان سفر، سفر است و مانند یک رویا است. این شغل نیز مانند هر شغل دیگری نیازمند تلاش و کوشش فراوان و پر از ناامیدی، اشتباه و البته یادگیری است.
آیا می خواهید وارد تجارت وبلاگ نویسی سفر نیز شوید؟ در این مقاله در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس در سفر صحبت خواهیم کرد. با ما بمان.
برای مشاوره رایگان تولید محتوا کلیک کنید

بلاگر سفر کیست؟‌‌

وبلاگ نویس مسافرتی کسی است که داستان سفر خود را در یک وبلاگ یا مجله آنلاین به دیگران می گوید. اگر به صورت حرفه ای و طولانی مدت این کار را ادامه دهید دو نتیجه خواهید گرفت. ابتدا با این کار برنده می شوید. از طرف دیگر، از شما انتظار می رود که خدمات خود را به صورت حرفه ای به سایر خوانندگان و مشتریان ارائه دهید.
وبلاگ نویسی سفر را می توان با استفاده از رویکرد روزنامه نگاری برای داستان سرایی صرفاً شخصی تعریف کرد. اگر وب سایتی دارید که در آن به طور مرتب مقالات مرتبط با سفر را ارسال می کنید، یک وبلاگ سفر دارید. اگر از این راه درآمد کسب می کنید و اصول اخلاقی را رعایت می کنید، پس شما یک وبلاگ نویس حرفه ای سفر هستید.

چگونه یک بلاگر سفر شویم؟

چگونه بلاگر سفر شویم

 

در ادامه مقاله به چند نکته در مورد تبدیل شدن به وبلاگ نویس سفر اشاره خواهیم کرد.

1. علاقه خود را پیدا کنید

اگر شغلی که انتخاب کردید در سال اول یا دوم درآمدی ندارد، به سراغ شغلی بروید که واقعاً می خواهید. برای انتخاب تبلیغات مسافرتی به عنوان شغل اصلی خود، باید تلاش زیادی برای آن انجام دهید.
وبلاگ نویسی در سفر را می توان در موضوعات مختلفی از جمله غذا، بودجه، تجمل، ماجراجویی و خانواده انجام داد. موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و بتوانید در مورد آن بنویسید حتی اگر سودآور نباشد. اگر به چیزهایی مانند سفر، نوشتن و عکاسی علاقه ندارید، این ممکن است برای شما مناسب نباشد.
با تعداد زیادی مقاله که هر روز منتشر می شود، شروع یک وبلاگ می تواند دشوار باشد. در واقع رسیدن به موفقیت با یک تلاش غیرممکن است.

2. نامی برای وبلاگ خود انتخاب کنید

نامی را انتخاب کنید که متناسب با برند و اهداف شما باشد. به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب نام وبلاگ از سال، تاریخ و اعداد دیگر استفاده نکنید. اسامی را با خط فاصله انتخاب نکنید. زیرا کاربران آنها را فراموش کرده و اشتباه می نویسند. در نظر داشته باشید که نامی را انتخاب کنید که برای استفاده در شبکه های اجتماعی مناسب باشد.

3. یک وبلاگ سفر راه اندازی کنید

با انتخاب نام دامنه شما، زمان راه اندازی وبلاگ شما فرا رسیده است. شما چندین گزینه برای این کار دارید. می توانید از پلتفرم های رایگان استفاده کنید یا به میزبانی خود بروید. پیشنهاد ما این است که با یک سرویس خود میزبان و از محبوب ترین پلت فرم وبلاگ نویسی جهان شروع کنید. یعنی از وردپرس استفاده کنید. در میزبانی شخصی، به جای اینکه شرکت دیگری مانند گوگل، قسمت پشتی وب سایت شما را کنترل کند، شما خودتان آن را کنترل می کنید.
این فرآیند ممکن است برای شما دشوار و پیچیده به نظر برسد. خبر خوب این است که شرکت های زیادی وجود دارند که می توانند در این زمینه کمک کنند. آنها تمام مراحل را برای شما انجام می دهند، از ثبت دامنه تا پیاده سازی وب سایت.

4. پست های وبلاگ با کیفیت را به طور منظم بنویسید

تمام تلاش خود را برای ارسال و رفع خطاهای محتوایی تا حد امکان انجام دهید. هیچ قانون سخت و سریعی در مورد تعداد دفعات ارسال پست یا تعداد کلمات هر مقاله وجود ندارد.
شما باید راهی برای نوشتن پست پیدا کنید که بهترین نتیجه را به شما بدهد. البته برای رشد مخاطبان خود باید سخت کار کنید و مدام محتوا بنویسید.
در سال اول پس از شروع، کار بسیار ارزشمند است. وقت خود را صرف ایجاد یک کسب و کار و ایجاد یک شغل پایدار کنید. همیشه در انتهای تونل نور وجود دارد. اما بسیاری از مردم درست قبل از پایان فضا تسلیم می شوند!

5. محتوا کلیدی است

برای موفقیت به عنوان یک وبلاگ نویس مسافرتی، باید محتوای با کیفیتی بنویسید که به سوالات خوانندگان پاسخ دهد. با وارد شدن به وبلاگ نویسی، در مورد موضوعاتی مانند بهینه سازی موتورهای جستجو و استفاده از شبکه های اجتماعی برای ایجاد ترافیک اطلاعات کسب می کنید.
همه اینها مهم است. اما مهمترین چیز ایجاد بهترین محتوا است. با محتوای خوب، مخاطبان شما را پیدا می‌کنند و برمی‌گردند تا آنچه ایجاد می‌کنید بخوانند.
به عنوان مثال، اگر بخشی از سفر خود را توصیف کنید، با دادن اطلاعات مفید به کاربران، تجربه مشابهی را برای آنها ایجاد می کنید. برای تولید محتوای خوب می توانید مقاله انواع استراتژی های محتوا را مطالعه کنید.

6. اهداف خود را مشخص کنید

برای اینکه با وبلاگ خود به عنوان یک تجارت رفتار کنید، اهداف خود را برای اداره آن بنویسید. تنها کسی که در این مسابقه وجود دارد، خودتان هستید. بنابراین، هنگام تعیین اهداف، مطمئن شوید که در مسیر درست حرکت می کنید.
برای دستیابی به بهترین نتایج، اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی و محدود به زمان را برای خود تعیین کنید. همچنین، عملکرد خود را هر چند ماه یکبار بررسی کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست هستید.
7. حوزه تخصص خود را مشخص کنید
با شناسایی زمینه های تخصصی که باید در هنگام وبلاگ نویسی روی آنها تمرکز کنید، مسیر موفقیت خود را کوتاه کنید. با گذشت زمان، خوانندگان کسب و کار شما را درک می کنند و به وبلاگ شما باز می گردند.

8. نقاط ضعف خود را بشناسید

همه مردم در همه چیز بهترین نیستند. شما ممکن است در نوشتن و رسانه های اجتماعی خوب باشید. اما در طراحی سایت خوب نیست. نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. برای کارهایی که در آنها مهارت ندارید، می توانید از متخصصان کمک بگیرید.

9. شبکه های اجتماعی هدف را انتخاب کنید

در این قسمت شما را با 3 شبکه اجتماعی مهم آشنا می کنیم که می توانید از آنها برای ارسال مطالب خود استفاده کنید.
اینستاگرام
به عنوان یک عکاس، اینستاگرام یک پلت فرم عالی برای ارسال محتوای شماست. با تمرکز روی عکس ها می توانید در مورد فعالیت ها و ماجراجویی های خود صحبت کنید.
یوتیوب
اگر فیلمبردار هستید، یوتیوب بهترین مکان است. کاربران فعال زیادی در این پلتفرم وجود دارد و شما می توانید اطلاعات زیادی در مورد کاربران به دست آورید. همچنین می توانید با انتشار محتوا در یوتیوب درآمد کسب کنید. پس در استفاده از این شبکه شکی نیست.
پینترست
پس از گوگل، این پلتفرم بهترین پلتفرم برای ایجاد ترافیک به وب سایت محسوب می شود. پینترست بدون شک بستری ارزشمند و ارزشمند برای انتشار محتوای بصری است.

10. یک لیست ایمیل بسازید

اگر به محتوای وبلاگ نویسان موفق نگاه کنید، متوجه می شوید که آنها روی دو چیز تمرکز می کنند. سایت عالی با محتوای عالی و لیست ایمیل مشتریان عالی.
همه شبکه های اجتماعی ارزشمند هستند. اما حقیقت این است که شما نمی توانید آنها را کنترل کنید. الگوریتم ها می توانند در یک روز تغییر کنند و شما مخاطبان خود را از دست خواهید داد.
این در مورد وبلاگ ها صادق نیست. وبلاگ قلعه شماست و هیچکس نمی تواند قوانینی را برای شما تعیین کند. یک لیست ایمیل نیز وضعیت مشابهی دارد. این واقعیت که یک خواننده به شما اجازه می دهد مستقیماً به آنها ایمیل بزنید، نشان دهنده اعتماد آنها به شما است.

نتیجه پایانی

بلاگر سفر ها درآمدشان با تعداد فالوور هایشان تعیین می شود که اگر تعداد فالوور های آنها بالا باشد قطعا درآمد آنها هم بالا خواهد بود. ترفندی که این افراد به کار می گیرند خرید فالوور اینستاگرام است اما این فالوور ها بایدواقعی باشد که در سایت مدیایار تمام فالوور ها واقعی و با کیفیت بوده و مستقیما در رشد شما تاثیرگذار خواهد بود.