فود بلاگر چیست؟ فود بلاگر کیست؟ درآمد وبلاگ نویسان غذا از کجا می آید؟ شخصیت یک فود بلاگر چیست؟ سوالاتی وجود دارد که در این آموزش به طور کامل به آنها می پردازیم. یکی از زیرمجموعه های مهم بلاگری ، فود بلاگری است که به آن می پردازیم. اگر به دنبال آموزش بلاگری هستید، سایت مدیایار بهترین است.
فود بلاگر کسی است که طعم غذاهای مختلف را می چشد و نظر خود را در مورد طعم آن غذا از زوایای مختلف بیان می کند. حتی وبلاگ نویسان مواد غذایی چالش هایی مانند خوردن تندترین غذاها یا چشیدن غذاهای معروف و مد روز را انجام می دهند. وبلاگ نویسی مواد غذایی یک شغل بسیار پردرآمد است و می توان گفت که در بین سه نوع وبلاگ نویس پردرآمد قرار دارد.
فود بلاگرها بیشتر در شبکه های اجتماعی یا شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام فعال هستند.

فود بلاگر چیست؟

در ابتدای این آموزش به طور کلی به موضوع فود بلاگرها پرداختیم. فود بلاگر یا فود بلاگر در ساده ترین شکل آن به معنای فردی است که غذا را آزمایش می کند. اما به‌طور خاص‌تر، فود بلاگر به فردی گفته می‌شود که استعداد و دانش بالایی در بیان طعم غذا دارد تا کاربر پس از تماشای این ویدیو طعم غذا را در دندان‌های خود احساس کند. یک فود بلاگر به طور کامل و جامع ویژگی های غذا را با حالات چهره، بدن و زبان بیان می کند. غذاهایی که توسط وبلاگ نویسان مواد غذایی آزمایش و رتبه بندی شده اند معمولاً غذاهای پرطرفدار هستند.
همچنین یکی از مهم ترین کارهایی که فود بلاگرها انجام می دهند انجام کارهای چالش برانگیز است که معمولاً یک فرد عادی نمی تواند انجام دهد. مثلاً غذای گرم زیاد با هم بخورید یا چند کیلو گوشت بخورید و…

فودبلاگر ها چگونه کسب درآمد می کنند؟

وبلاگ نویسان مواد غذایی در مقایسه با سایر روش های وبلاگ نویسی روش درآمد کمی متفاوتی دارند. رستوران ها پول زیادی می پردازند تا یک فود بلاگر معروف به رستوران آنها بیاید و غذای آنها را امتحان کند و نظر خود را بگوید. یعنی معمولا منبع درآمد وبلاگ نویسان که غذا می خورند!
راه های دیگر کسب درآمد برای فود بلاگرها روش تبلیغاتی آنهاست. البته، وبلاگ نویسان مواد غذایی به روش های مختلفی تبلیغ می کنند، به عنوان مثال برخی از شرکت ها برای به چالش کشیدن غذاهایی که ساخته اند یا استفاده از محصولات یک شرکت در چالش های خود پول می پردازند. بازاریابان معمولی نویسندگان مواد غذایی هستند.

شخصیت یک فود بلاگر چگونه باید باشد؟

یک فود بلاگر باید دارای شخصیت جسور، اعتماد به نفس، شجاعت، مهارت های ارتباطی قوی و غیره باشد. یک فود بلاگر لازم نیست خیلی با استعداد باشد تا بتواند موفق ترین فود بلاگر دنیا باشد.
وبلاگ نویسان مواد غذایی باید قدرت صحبت بالایی داشته باشند تا طعم غذا را به کاربر منتقل کنند. اعتقاد به نقس نیز برای تحلیل مفاهیم متعددی دارد.
یکی دیگر از ویژگی های مهم یک وبلاگ نویس غذا شجاع بودن است، زیرا خوردن بزرگترین رژیم غذایی جهان برای همه مناسب نیست و هیچ کس نمی خواهد غذایی را بخورد که افراد زیادی را به این راحتی به بیمارستان فرستاده است.
در واقع استایل یکی از ویژگی های یک وبلاگ نویس خوب است و اگر فردی در دوره های آموزشی مختلف وبلاگ و کارگاه های وبلاگ نویسی خوب ننویسد، وبلاگ نویس خوبی نخواهد بود. غذای خوب به هر شکلی.

ابزارهایی که توسط یک وبلاگ نویس مواد غذایی استفاده می شود

ابزارهایی که فود بلاگرها استفاده می کنند به شرح زیر است:
جدول
یک بشقاب برای خوردن
دوربین
پرده ی سبز (اگر می خواهید پس زمینه را تغییر دهید)
میکروفون
یک دستگاه هوشمند (تلفن، لپ تاپ، کامپیوتر) برای ویرایش ویدئو
نرم افزار ویرایش ویدیو در سطح ورودی.
همانطور که می بینیم تجهیزات مورد نیاز برای وبلاگ نویسی مواد غذایی بسیار ساده و ابتدایی هستند.

آیا فود بلاگر ها از یوتیوب هم درآمد دارند؟

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار است و افراد زیادی درآن فعالیت می کنند. فود بلاگر ها هم در این شبکه تولید محتوا انجام می دهند زیرا یوتیوب بستر بسیار مناسبی برای درآمد خیلی بالا است و آدم عاقل از این فرصت جانمی ماند. شاید بپرسید آیا در ایران که یوتیوب فیلتر است هم می تواند از آ« کسب درآمد داشت، باید بگویم بله بسیاری از ایرانیان هستند که در یوتیو به طور بسیار جدی در حال تولید محتوا هستند و این تولید محتوا پول های کلان برای آن ها می سازد.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت مدیایار با هم راجع به فود بلاگری و اینکه فود بلاگر کیست با هم صحبت کردیم. اگر شما هم به این کار علاقه دارید لحظه ای در شروع این کار درنگ نکنید، چرا که این بستر به شدت به سمت اشباع شدن حرکت می کند اگر بتوانید با یک ایده خوب وارد این کار شوید درصد موفقیت شما بالا می رود. تمام فود بلاگر های برای کسب درآمد به فالوور های زیاد دارند که راز آنها خرید فالوور اینستاگرام است. اما فالوور ها باید واقعی و با کیفیت باشند که برای خرید این نوع فالوور ها می توانید از سایت مدیایار استفاده کنید.