ما همیشه این ضرب المثل را شنیده ایم که “شنیدن کی بود مانند دیدن!” اگرچه این جمله در بسیاری از موارد درست است، اما مواقعی وجود دارد که می توان یک تصویر را بسیار واضح تر از چند کلمه توضیح داد. در بیان اهمیت تصویر باید گفت که عکس ها تقریبا اولین وسیله ارتباطی بین افراد بوده اند. اما با متن به راحتی می توانید افکار پیچیده تری را منتقل کنید.

کپشن در واقع حس را به بیننده را منتقل می کند و تاثیر بسیار زیادی در افزایش لایک پست شما دارد ، اگر شما در کنار کپشن جذاب ، از خرید لایک اینستاگرام هم استفاده کنید،  راه های افزایش لایک را هم بدانید، می توانید اعتبار خیلی زیادی به پست خود بدهید؛ اما این نکته را بدانید که لایک های خریداری شده باید واقعی و با کیفیت با شد که برای این کار می توانید از سایت مدیایار استفاده کنید

این نشان دهنده اهمیت نوشتن زیرنویس خوب است. اگر می‌خواهید عکس‌هایی که در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید تأثیر بیشتری روی مخاطبانتان بگذارد، باید متن مناسبی را تهیه کنید. اما بدون دانستن اصول نمی توان نوشت. نحوه نوشتن کپشن اینستاگرام را مرحله به مرحله یاد بگیرید.

منظور از کپشن اینستاگرام چیست؟

شاید متوجه شده باشید که اکثر پست های اینستاگرام دارای متن هستند. اگر این متن کوتاه باشد به طور کامل نمایش داده می شود و اگر طولانی باشد در ابتدا نمایش داده می شود و دکمه ای با متن “بیشتر” در آن قسمت قرار می گیرد و می توانید روی آن کلیک کنید. بقیه را بخوانید. از مقاله این بخش از پست اینستاگرام کپشن نامیده می شود. البته کپشن ها فقط متن نیستند و می توانند شامل ایموجی ها، منشن ها و هشتگ ها باشند.

چگونه یک کپشن خوب برای یک پست در اینستاگرام بنویسیم؟

راهنمای گام به گام نوشتن کپشن های عالی اینستاگرام.

اگر در نوشتن مهارت دارید، نوشتن یک کپشن خوب می تواند آسان باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برخی اصول را یاد بگیرید. با این حال، اگر چیزی در مورد نوشتن نمی دانید، در این مقاله بهترین راه حل هایی را فهرست کرده ایم که به شما کمک می کند عملکرد عکس ها و فیلم های خود را چندین برابر کنید. با ما بمان.

فهمیدن زیر و بم مخاطب را پیدا کنید

بدیهی است که ابتدا باید با نوشتن تیترهای خود لحن را تنظیم کنیم. حوزه فعالیت شما لحن شما را تعیین می کند. البته، همه 1 میلیارد کاربر اینستاگرام از پست شما بازدید نخواهند کرد، بنابراین لزوماً نباید پست شما برای همه قابل قبول باشد. بنابراین، باید به دقت بررسی کنید که بازدیدکنندگان شما چه کسانی هستند، چند سال دارند، جنسیتشان چیست و غیره. پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که چگونه بنویسید، چقدر بنویسید و چقدر صمیمانه هستید.

جالب ترین جمله را در سطر اول بنویسید

همانطور که می دانید، کاربران عنوان کامل شما را هنگام مرور پست ها نمی بینند. آنها فقط یک یا دو خط را می بینند و سپس باید روی دکمه ای به نام بیشتر کلیک کنند تا ادامه کامل عنوان را ببینند. بنابراین، اگر می‌خواهید بیننده تمام متن کپشن شما را بخواند، یک یا دو خط ابتدایی باید آنقدر خوب و جذاب به نظر برسد که کسی متقاعد شود که دکمه More را فشار دهد.
اما چه جملاتی می تواند مخاطب را جذب کند؟ نوشتن یک سوال به عنوان مثال “چگونه برای یک آزمون پیشرفته در 3 ماه آماده شویم؟” یا داستانی مانند “یک سال پیش مادرم به من گفت …” را شروع کنید.

نوشتن متن قدرتمند

درست است که گفتیم جالب ترین جمله شما باید در سطر اول قرار گیرد، اما این بدان معنا نیست که بقیه متن شما مهم نیست. وقتی بینندگان با تیتری مواجه می شوند که خط اول آن خوب است اما بقیه چیزی برای ارائه ندارند، مطمئناً اعتماد به نفس خود را از دست خواهند داد. به همین دلیل ضروری است که متن اصلی شما به اندازه کافی طولانی باشد در کنار نوشتن یک متن قوی، باید به ظاهر یک تیتر نیز توجه کنیم در اینجا به برخی از این نکات می پردازیم.
به طول جمله دقت کنید

توجه به طول جمله ها

جملات کوتاه تر (جملات کلماتی هستند که با نقطه از هم جدا می شوند) خواندن و درک آن آسان تر است. کاربرانی که می خواهند زیرنویس ها را بخوانند از تلفن همراه استفاده می کنند، بنابراین فونت کوچک است. بنابراین، جملات خود را کوتاه نگه دارید.

استفاده از پاراگراف در کپشن

البته هیچ مخاطبی دوست ندارد با یک تیتر بدون پاراگراف مواجه شود. این متن ها نه تنها برای چشم ها آزاردهنده هستند، بلکه باعث می شوند کاربر خط را از دست بدهد و در نتیجه خواندن کپشن را متوقف کند. بنابراین بعد از هر 3 یا 4 سطر یک پاراگراف جدید باید ایجاد شود. خوب است که پاراگراف ها را با برخی از ایموجی ها برجسته کنید.
متن را تصحیح کنید
متن را صاف کنید
از آنجایی که زبان رسمی اینستاگرام انگلیسی است، اگر بخواهید توضیحات خود را به زبان فارسی بنویسید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. اولین مشکل مربوط به کاماهای معکوس است که متن شما را زشت می کند. مشکل دوم مربوط به اعداد است. اگر از اعداد در نوشتار خود استفاده کنید، جملات بسیار درهم و ناخوانا می شوند. راه حل های زیادی برای این مشکل وجود دارد که با یک جستجوی ساده می توانید آن ها را پیدا کنید.

استفاده از هشتگ در کپشن

همانطور که قبلاً گفتیم، می توانید از هشتگ در کپشن نیز استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که تیترهایی که از هشتگ استفاده می کنند حدود 12 درصد بازدید بیشتری دارند. با این حال، هنگام نوشتن هشتگ در کپشن باید به نکاتی توجه کرد. اول اینکه از چند هشتگ پشت سر هم استفاده نکنید. دوم اینکه هشتگ هایی که استفاده می کنید باید با متن شما مرتبط باشند. برای هشتگ مارکتینگ ما در سایت مدیایار یک مقاله داریم

مطلب مرتبط : آموزش هشتگ مارکتینگ در اینستاگرام

سخن پایانی

در این مقاله راجع به کپشن نویسی جذاب با هم صحبت کردیم و یاد گرفتیم که چگونه یک کپشن جذاب بنویسیم. همانطور که گفته شد کپشن تاثیر زیادی در افزایش لایک پست دارد و سایت مدیایار را هم در اول مقاله معرفی کردیم که شما می توانید خدماتی مثل خرید لایک ، خرید فالوور ، خرید کامنت ، ویو و… کلی خدمات دیگر را دریافت کنید.