آموزش بلاگری یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در دنیای مجازی باید به آن توجه ویژه ای شود. با توجه به اینکه بیشتر افراد در دنیای مجازی به خصوص اینستاگرام فعال هستند، باید بدانند چگونه می توانند بلاگری حرفه ای شوند و کاربران را جذب کنند و در ازای آن درآمد بالایی کسب کنند. در این مقاله قرار است بلاگری را باهم یاد بگیریم. قبل از اینکه به ادامه آموزش بپردازیم باید به شما بگویم، شما میتوانید برای اول کار یا بالا بردن اعتبار پیج خود از خرید فالوور اینستاگرام از سایت مدیایار استفاده کنید و فالوور های واقعی و با کیفیت را در کمترین زمان و کم ترین هزینه دریافت کنید.
برای آموزش بلاگری ابتدا باید بدانیم بلاگری کیست؟ بلاگری چیست، پس بیایید با بلاگری در اینستاگرام آشنا شویم. بلاگر فردی است که در عصر رسانه از طریق نوشتن یا به اصطلاح بلاگری کسب درآمد می کند. بلاگر کسی است که در یک زمینه خاص نظر دارد، با افراد و ارتباطات آنها ارتباط خوبی دارد و می تواند به سرعت روی دیگران تأثیر بگذارد و در نهایت با تخصص خود مخاطب را به انتخاب های متفاوت ترغیب کند. بنابراین به طور خلاصه بلاگر فردی است که تولید محتوا می کند و این تولید محتوا در راستای هدفی است که بلاگر دنبال می کند.
یک بلاگری باید بداند که نقطه قوت او در جلب رضایت مخاطب است و همیشه در تلاش است تا رضایت مخاطب را جلب کند و اعتماد به نفس او را افزایش دهد. بنابراین، هنگام تبلیغ یک نام تجاری خاص، اکثر بلاگرها به وضوح آن را بررسی می کنند و در آن زیاده روی نمی کنند. همچنین، افرادی که بلاگرهارا برای تبلیغات انتخاب می کنند، اغلب با مارک های قابل اعتمادی که تجارت آنها را می شناسند موفق هستند. بلاگرها به خوبی مطلع هستند.

آموزش بلاگری

اگر می خواهید یک بلاگر شوید، ابتدا موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید که مهمترین چیز است. ناگفته نماند بعدا می توانستم قسمت خاصی را انتخاب کنم، البته بلاگری در ایران در همه زمینه ها درآمد خوبی دارد و درآمد بهتری نسبت به سایر مشاغل دارد.
بلاگری ایرانی در اینستاگرام حضور پر رنگی دارند زیرا این اپلیکیشن در ایران فالوورهای زیادی دارد و طبق آمار اعلام شده از سوی فیس بوک، ایرانی ها جزو ۷ کشوری هستند که بیشترین استفاده را از اینستاگرام دارند.
برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق، باید نکات زیادی را رعایت کنید و بدانید که به تنهایی نمی توانید این کارها را انجام دهید. بلاگر موفق جهانی یا حتی ایرانی مانند صدف بیوتی یک تیم تولید محتوا دارند که پست ها و موضوعات داستانی را برای بلاگر ارسال می کند و سپس گرافیست تیم پست ها و استوری ها را طراحی می کند.

مهم ترین نکته در آموزش بلاگری

مهم ترین نکته در آموزش بلاگری و بلاگر موفق این است که شما باید کسب و کار را ببینید تا در زمان کوتاه و با هزینه کم یک بلاگری موفق شوید. برای اینکه محبوب باشید، باید قابل مشاهده باشید، و برای اینکه قابل مشاهده باشید، باید بتوانید اولین بازاریابی را به خوبی در وبلاگ خود انجام دهید.
با توجه به تعداد زیاد بلاگر ها در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، بسیاری از افراد از بلاگر شدن می ترسند و فکر می کنند که این بازار اشباع شده و دیگر فرصتی برای معروف شدن ندارند. اما این ترس قابل قبول نیست. با توجه به تنوع سلایق در جامعه، همه مایلند از نوع خاصی از بلاگری حمایت کنند. مهم توانایی و علاقه شماست. بنابراین با شروع به کار در اینستاگرام در بین 30 میلیون اکانت اینستاگرام ایرانیان قرار می گیرید و حتی اگر نزدیک به یک میلیون از آنها طرفدار شما باشند می توانید به درآمد نجومی دست پیدا کنید.

وظایف کلی بلاگر ها

وظایف کلی بلاگر  را در این قسمت از آموزش بلاگری به اختصار بیان می کنیم و اگر می خواهید با تمرکز بر آموزش بلاگری وبلاگ خود را موفق کنید این قسمت از آموزش بلاگری را در نظر بگیرید. و فقط از آن نگذرید مسئولیت های یک بلاگر را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد. نوشتن محصول، عرضه محصول و فروش محصول. تولید، تحقیق و توسعه، حسابداری، مالی، بازاریابی، فروش و خدمات به مشتریان از وظایف یک بلاگر است. این وظایف فرعی سه وظیفه سطح بالا هستند. حال در ادامه آموزش بلاگری هر عنصر معرفی خواهد شد.

آموزش بلاگری محصولات

آموزش بلاگری در نوشتن محصولات: کار اصلی یک بلاگر تولید و نوشتن محتوا است. محتوا نشان می دهد که چقدر برای مخاطبان خود ارزش قائل هستید. چگونه خود را به آنها معرفی می کنید؟ و در نهایت می توانید اعتماد مردم را بدون انتظار پول از آنها جلب کنید.
آموزش معرفی محصول برای بلاگرها: این در واقع همان بازاریابی وابسته است. این بدان معناست که برای کسب درآمد مجبور نیستید محصول خود را بفروشید و می توانید محصولات دیگران را بفروشید و در سود آن شریک شوید.
آموزش فروش محصولات به بلاگرها: هدف نهایی بلاگری فروش محصولات شما از جمله محصولات دیجیتالی مانند کتاب و بروشور است. یا محصولات فیزیکی به خاطر داشته باشید که فروش محصولات فیزیکی چالش های خاص خود را دارد، مانند مدیریت موجودی، بسته بندی، حمل و نقل و غیره. وجود دارد
در ادامه به اختصار نکات آموزش بلاگری را بررسی می کنیم.

1- ظاهر وبلاگ را طراحی کنید

اگر می خواهید یک بلاگری موفق شوید، این قدم را به راحتی انجام ندهید. اگر به وبلاگ های موفق بروید، این را بسیار درک می کنید. ممکن است فکر کنید که پست های وبلاگ مهم هستند، اما حتی تحقیقات نشان داده است که حضور یک سایت می تواند مهمتر از چیزی باشد که ایجاد می کند.

2- کیفیت تصویر

می توانید همین الان به وبلاگی که دنبال می کنید بروید، کیفیت عکس های آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. خرید یک دوربین خوب در ابتدا عاقلانه نیست. پس بهتر است از یک دوربین گوشی موبایل با کیفیت خوب استفاده کنید و با کمک نرم افزار کیفیت عکس را بهبود ببخشید. ویرایش عکس در ابتدا ممکن است کمی سخت باشد، اما پس از مدتی می توانید عکس های با کیفیت بسیار بالایی را به اشتراک بگذارید.
3- از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کنید.
استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، تلگرام و… می تواند به شما کمک کند بازدید و دید خود را افزایش دهید، فروش آنلاین خود را افزایش دهید یا مخاطبان خود را جذب کنید.

بلاگری بدون چهره هم امکان پذیر است؟

افراد زیادی هستند که برای بلاگری به دلایلی جلوی دوربین نمی آیند و این سوال را که آیا بلاگری بدون چهره هم امکان پذیر است را از ما می پرسند باید بگویم بله امکان پذیر است اما اثر بلاگری با چهره را به همراه نخواهد داشت. اما اکر علاقه دارید این بحث را آموزش ببینید، می توانید از مقاله بلاگری بدون چهره در سایت مدیایار استفاده کنید.

میزان درآمد بلاگرها

در واقع بلاگر ها درآمدهای متفاوتی دارند و بسته به صنعتی که در آن کار می کنند، درآمدشان متفاوت است. طبق تحقیقات، بلاگر های ایرانی بیشتر از سایر بلاگر ها هستند. اگر می خواهید درآمد بلاگر ها را در زمینه های مختلف ببینید، به تعداد زیادی از این موضوعات مربوط به زندگی روزمره مردم گوش دهید.
برای مثال افرادی که در زمینه مد و زیبایی فعالیت می کنند بسیار بیشتر از دیگران درآمد دارند. به همین دلیل است که beauty Blogger روز به روز محبوب تر می شود. صدف بیوتی یک وبلاگ موفق ایرانی در این زمینه است که چندین میلیون دنبال کننده در فضای مجازی به دست آورده است. اگر به دنبال اندکی از این درآمد هستید، بلاگر های ایرانی روزانه حداقل 500 هزار تومان تا حداکثر 50 میلیون تومان درآمد دارند و این رقم در ایران بسیار مهم است.

آموزش بلاگری در اینستاگرام با مدیایار

8 نکته برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق در اینستاگرام

 

بلاگری موفق در اینستاگرام کار ساده ای نیست و اینستاگرام در سال 2020 نسبت به سال های گذشته تغییرات قابل توجهی ایجاد کرده است. وقتی هزاران دنبال کننده را در یک تبلیغ ساده در سایت های بزرگ پیدا می کنیم. یا می توانیم پیشرفت سه هشتگ را ببینیم.
در زیر به بررسی هشت نکته برای یادگیری بلاگری و موفقیت در بلاگری در اینستاگرام می پردازیم.

1- اولین اولویت در وبلاگ اینستاگرام شناسایی و تاکید بر موضوع مورد علاقه شما، زمانی که شخصی از پروفایل شما بازدید می کند. او می خواهد بداند که چه موضوعی را دنبال خواهید کرد، بنابراین صفحه را با چیزهای تصادفی مانند گل، رفتن به پارک، غذا و مسافرت پر نکنید و به موضوع خود پایبند باشید و این به شما کمک می کند سرعت بازدید خود را افزایش دهید.

2- ثابت قدم باشید شاید چند سال پیش امکان رشد پیوسته با پست های پراکنده وجود داشت، اما در سال 2020، وبلاگ اینستاگرام داستان متفاوتی دارد.

3- کپشن های معنی دار بنویسید. عموم مردم یک بلاگری را بیشتر از یک عکس زیبا یا چهار کلمه عالی می خواهند.

4- جامعه خود را بسازید. درست است که رشد و رشد مخاطب مهم است، اما وقتی صحبت از حجم مخاطب به میان می آید، باید مخاطب را در نظر داشته باشید، در غیر این صورت جامعه بزرگی خواهید یافت که به پیشنهادات شما اعتماد ندارند، اما مخاطبانی که به شما اعتماد دارند، پیشنهادات و پلتفرم های دیگر

5- مخاطبان خود را بشناسید مطمئن شوید که از بخش هوشمند برنامه برای برنامه ریزی استفاده می کنید.

6- مطمئن شوید که از یک حساب تجاری استفاده می کنید و اطلاعات تماس خود را برای حمایت از برند ارسال می کنید.

7- شبکه، شبکه، شبکه; ارسال و ایجاد مداوم و مستمر جامعه مخاطبین در اینستاگرام بدون ایجاد شبکه هایی با برندهای فعال آنچنان که باید سودآور نخواهد بود. درباره موضوعی که در آن فعال هستید به مخاطبین روابط عمومی از شرکت‌های مختلف پیام ارسال کنید و اطلاعات مفیدی را در مورد کارهایی که می‌توانید انجام دهید و نوع مخاطبانی که دارید با آنها به اشتراک بگذارید.

8- پلتفرم خود را متنوع کنید. فقط به اینستاگرام تکیه نکنید و به عنوان مثال اگر یک ویدیو عالی می سازید می توانید از پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو نیز استفاده کنید!
امیدوارم این نکات به شما در راه اندازی یک کسب و کار و تبدیل شدن به یک بلاگر موفق کمک کند.
در نهایت به یاد داشته باشید که موفقیت یک شبه به دست نمی آید. پشتکار و فداکاری شما در کارتان موفقیت شما را تضمین می کند و تلاش شما را ارزشمند می کند.

انواع بلاگری

بلاگری در اینستاگرام انواع مختلفی  دارد که در این بخش راجع به آن صحبت می کنیم

بیوتی بلاگر

بیوتی بلاگری در اینستاگرام یکی از سبک های ترند بلاگری در اینستاگرام است. بیوتی بلاگر به معنای بلاگر زیبایی است و به فردی گفته می شود که در حوزه زیبایی تولید محتوا می کند.

مقاله مرتبط : بیوتی بلاگر کیست(نکاتی برای موفق شدن در بیوتی بلاگری)

بلاگر لایف استایل

بلاگر لایف استایل در واقع به افرادی گفته می شود که از روزمرگی های خود تولید محتوا می کرده و به اشتراک می گذارند

مقاله مرتبط : آموزش 0 تا 100 بلاگری لایف استایل در اینستاگرام

فود بلاگر

فود بلاگر ها را در اینستاگرام زیاد دیده اید این افراد از غذاها ، رستوران ها دستور پخت ها و… تولید محتوا می کنند که بین افراد خیلی محبوب هستند

مقاله مرتبط : فود بلاگر کیست و از کجا کسب درآمد می کنند؟

بلاگر سفر یا تراول بلاگر

بلاگر سفر هنوز اشباع نشده و در حال شکوفایی است و کاربران اینستاگرام دوستدار این حوزه هستند اگ علاقه ای به این کار دارید حتما انجام دهید و خیالتان از درآمد این حوزه راحت باشد

مقاله مرتبط : بلاگر سفر(تراول بلاگر) کیست و چگونه بلاگر سفر شویم