ریزش فالوور در اینستاگرام یک مشکل بزرگ است. به خصوص اگر ناگهانی یا مداوم باشد. زمانی که فالوورها صفحه را ترک می کنند، یعنی جایی مشکل دارد و فالوورها از صفحه ما چیزی را که می خواهند دریافت نمی کنند. از این رو پس از دانستن این موضوع، باید به دنبال علت کاهش فالوور در صفحه خود باشیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا دلایل و علل افت فالوور اینستاگرام و راه های جلوگیری از افت فالوور را بدانید.
این مقاله برای افرادی که فالوور خریداری کردند، می تواند خیلی کمک کند و پس از خرید فالوور اینستاگرام می توانند این کار ها را انجام دهند.

معمولا شما تعدادی فالوور دارید و بسته به کارتان محتوای روزانه خود را در قالب پست و استوری منتشر می کنید تا تعداد فالوورها افزایش یابد. فالوورهای شما نیز آنها را خواهند دید و با شما تعامل خواهند داشت. شما میزان این رابطه را می دانید و مطمئناً با توجه به سایت خود سعی در بهبود وضعیت دارید. علاوه بر این، کاهش اندک مشترکین اینستاگرام مشکل بزرگی نیست و اغلب گروهی از مخاطبین در عرض یک روز یا یک هفته سایت شما را ترک می کنند. نکته مهم این است که بتوانید پیش بینی کنید که سایت شما در یک بازه زمانی تعداد معمولی مشترکین خود را از دست می دهد و روزی تعداد مشترکین بیشتر از حد انتظار می شود و فعالیت سایت شما کم می شود! اشتباه می شود.

دلیل ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟

ممکن است دنبال کردن صفحه را متوقف کرده باشید. انگیزه کار شما چه بود؟ محتوای نامناسب؟ مطالب گذشته را تکرار کنید؟ تبلیغات خیلی زیاد است؟ آیا پست و استوری های زیادی در روز وجود دارد؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا فالوورهای شما کاهش می یابد. در ادامه، مهم‌ترین دلایل را بررسی می‌کنیم و سپس مراحلی را که می‌توانید برای حل این مشکل انجام دهید، دنبال کنید.

1- تعداد پست ها و استوری های زیاد دلیل اصلی افت فالوور در اینستاگرام است

دلیل شماره یک کاهش فالوور در اینستاگرام، تعداد زیاد پست ها و استوری ها است. برخی از افراد به اشتباه بر این باورند که داشتن مثلا 2 پست و 20 استوری در روز باعث افزایش فالوور و بیشتر دیده شدن صفحه می شود. انجام این کار از چند جهت روی شما تاثیر منفی می گذارد و فالوورهای شما را تشویق می کند که صفحه شما را ترک کنند.

۲- تولید و به اشتراک گذاری بیش از حد تبلیغات مربوط به پیج شما، دومین دلیل کاهش طرفداران

یکی دیگر از تصورات نادرست که منجر به از دست دادن فالوورها می شود، تبلیغ محصول یا خدماتی است که اغلب در پست ها و استوری ها ارائه می دهید. این بدان معناست که صفحه شما باید یک ویترین باشد و محتوای آموزشی یا ارزش افزوده به دنبال کنندگان شما ارائه نکند. به عنوان مثال، هدف این نیست که از تمام مراحل کار خود در محتوا یا برعکس محتوای متفاوت بگذرید. باید بدانید که فالوورها به دنبال محتوای ارزشمند هستند. جدید بودن، داشتن جنبه آموزشی، به روز رسانی اطلاعات گذشته، ارائه اخبار جدید در مورد بخش کسب و کار شما و … موضوعاتی هستند که برای مخاطبان شما جذاب هستند. ارسال استوری تنها با هدف فروش محصولات یا خدمات منجر به کمبود فالوور در اینستاگرام می شود.

3- کیفیت پایین محتوا و افزایش احتمال از دست دادن فالوور

مورد بعدی که می تواند منجر به کاهش فالوور اینستاگرام شما شود، کیفیت پایین محتوای پیج شما است. معمولاً مقدار معینی از مطالب و در زمان مشخصی منجر به مشاهده مطالب می شود. اما شرط اینکه دنبال کنندگان بخواهند پست بعدی و استوری شما را ببینند بستگی به این دارد که شما تصویر خوب خود را به او ارائه کرده باشید. کیفیت محتوایی که پست می کنید باید آنقدر مطلوب باشد که فالوورهای شما را تشویق کند در صفحه شما بمانند.
محتوای بی کیفیت زمان مخاطب را تلف می کند.

4- ارسال مطالب متفاوت و بی ربط در کسب و کار شما نیز منجر به کاهش فالوور می شود.

یک فالوور زمانی که شما را دنبال کند، مطمئناً یا به خدمات و محصولات شما نیاز خواهد داشت یا به صنعت شما علاقه مند خواهد بود. بنابراین، پس از ارسال محتوایی که هیچ ارتباطی با کسب و کار شما ندارد، کاهش تعداد فالوورها طبیعی است. اشکالی ندارد که هر از چند گاهی به یک موضوع مشترک بروید و صفحه خود را با هشتگ های مختلف به افراد بیشتری نشان دهید. اما اگر در هر فرصت یا اخبار روز یک استوری بگذارید، در خطر از دست دادن فالوورها هستید. به خصوص اگر محتوا مغرضانه باشد. (اگر در دربی پایتخت مطلبی ارسال کنید و از استقلال حمایت کنید، برخی از هواداران پرسپولیس شما را آنفالو می کنند و اگر طرفدار پرسپولیس باشید، درصدی از هواداران استقلال شما را آنفالو می کنند.)

5- اگر پاسخ ندهید و با فالوورهای خود ارتباط برقرار نکنید، تمایل آنها به دنبال کردن شما را کاهش می دهد.

فرض کنید فالوور، قیمت محصول یا جزئیات آن را می پرسد. شما باید ظرف 2 ساعت پاسخ دهید. نوع صحیح پشتیبانی و پاسخ سریع وفاداری مشتری را تضمین می کند. حضور پاسخگو و مثبت، چه مستقیم و چه با نظر. ما قدردانی می کنیم و به نظرات مثبت و منفی پاسخ می دهیم. به دلیل رابطه یک طرفه، تعداد فالوور ها کاهش یافته است. به یاد داشته باشید که ارتباط یک طرفه معنا و پیامد ندارد!

6- پیشنهاد مستقیم خرید به فالوور! یک اشتباه = از دست دادن فالوور های اینستاگرام

فرض کنید یک بلاگر هر روز تصویر یکی از محصولات خود را منتشر می کند و مستقیماً می نویسد: این خودکار را از من بخر. چقدر میشه خریدش؟ چند روز از انجام این سبک خسته می شوید؟
فالوورها از این نوع محتوایی که دارای تبلیغات زنده هستند خوششان نمی آید. معرفی یک محصول جدید کافی نیست. باید بگویید چه چیزی محصول را خاص می کند و ویژگی های آن را شرح دهید. فقط یک عکس از محصول ارسال نکنید. محتوای مرتبط شامل محصولات مرتبط، خدمات پشتیبانی، پیشنهادات ویژه و افزونه‌ها است تا کاربر بتواند دلیلی برای خرید پیدا کند. نداشتن خلاقیت نیز محتوای تکراری را برای بینندگان خسته کننده می کند و در نتیجه با کاهش فالوور مواجه خواهید شد.

۷- معرفی ناقص از خود: از دست دادن فالوورهای قبلی + عدم جذب فالوور جدید

چه چیزی صفحه شما را مشخص می کند؟ بیو، تبلیغات تصویری که شامل لوگو و کلاه، ارتفاع و شکل محتوا، محتوا، هشتگ، فالوور و…
اینها مواردی است که هنگام مرور پیج به چشم بینندگان می رسد. اگر بیوگرافی مناسب نباشد، عموم با فعالیت اصلی سایت شما آشنا نخواهند شد. اگر هویت بصری مناسبی نداشته باشید، کمتر در ذهن مخاطب باقی خواهید ماند. زیرا بسیاری از افراد حافظه بصری قوی تری دارند. اگر محتوای منحصر به فرد و خاص خود را در صفحه قرار ندهید، از سایر صفحات متمایز نمی شوید.
رعایت نکردن این نکات را عامل از دست دادن فالوور در اینستاگرام می دانند و تمرکز آنها بر روی چیزی است که واقعاً فالوور را جذب می کند.
اینها دلایل اصلی کاهش فالوورها هستند. در ادامه به مراحل مورد نیاز برای توقف فالوورها اشاره می کنیم.

چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟

برای حفظ فالوورهای خود و جذب فالوور در همان زمان، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید.

1- صفحه خود را به بیزنس پیج تبدیل کنید.

انجام این کار حوزه فعالیت شما را مشخص می کند و ویژگی هایی مانند گزارش عملکرد یا درصد بازدید دنبال کننده و هشدار دنبال کننده در صورت کم بودن تعداد نمایش ها را به شما می گوید.

۲- پیج خود را حرفه ای کنید.

بررسی کنید در مورد هفتمین دلیل از دست دادن فالوور چه می گوییم. توجه به آنها صفحه شما را حرفه ای تر می کند و برند شما با دقت بیشتری خود را نشان می دهد. ارائه بیو، لوگوها، هایلایت های تحت پوشش با دسته بندی های گسترده، کانال های ارتباطی و محتوای مرتبط و مرتبط چیزی است که باعث جذب مخاطب و جلوگیری از از دست رفتن فالوور می شود.

3- محتوای مرتبط و مناسب را در اختیار مخاطب قرار دهید.

تولید محتوا اولین کلمه برای حفظ فالوور است. کیفیت ارائه، جدید و خلاق بودن و مرتبط بودن با فعالیت شما از ویژگی های اصلی محتوای خوب است. ظاهر جذاب و تعامل کاربر را فراموش نکنید. محتوایی که فالوورهای شما را به اظهار نظر، ذخیره و ارسال پیام‌ها و داستان‌ها تشویق می‌کند، تعامل را افزایش می‌دهد. مانند نظرسنجی ها، ارائه آموزش های کوتاه، پاسخ دادن به سوالات فالوورها، و به اشتراک گذاری پیام ها و داستان هایی که رضایت خریدار را نشان می دهد، مواردی هستند که به بهترین شکل واقعیت کار شما را نشان می دهند و از از دست دادن فالوورهای شما جلوگیری می کنند.

سخن آخر

در این مقاله به دو سوال زیر پاسخ داده ایم:
– دلیل ریزش فالوور ها چیست؟
– چگونه می توانید از ریزش فالوورها جلوگیری کنید؟
داشتن تعادل در هنگام ایجاد و انتشار محتوا و دادن فرصت به کاربر برای بررسی محصولات یا خدمات شما و همچنین دعوت مناسب از آنها یک اقدام عملی و مهم است. در کنار آن، ارائه شخصیت کامل و آنچه تولید و ارائه می‌کنید به افزایش دنبال‌کنندگان و حفظ دنبال‌کنندگان شما کمک می‌کند. فالوورهای شما می توانند همزمان با شما باشند، با شما خرید کنند و بهترین تبلیغ کار شما را به دیگران ارائه دهند.

اگر به دنبال افزایش فالوور هستید و میخواهید در کوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه بهترین نتیجه را بگیرید می توانید از سرویس خرید فالوئر سایت مدیایار که دارای سه بسته خرید فالوور واقعی ایرانی ، خرید فالوور ارزان و خرید فالوور خارجی می شود، استفاده کنید.