ترفندهای بازاریابی با اینستاگرام

اینستاگرام نیز مانند سایر فضاهای آنلاین می تواند به عنوان فرصتی برای بازاریابی و توسعه و رشد کسب و کار مورد استفاده قرار گیرد. شاید بتوان بدون استراتژی و تاکتیک از اینستاگرام برای اهداف بازاریابی استفاده کرد، اما نیازهای ما را برآورده نخواهد کرد. به همین منظور به ترفندهای جالب اینستاگرام می پردازیم. استفاده از این نکات در کنار خرید فالوور واقعی راه شما را به سمت صفحه ای با مخاطبان فعال هموار می کند. این تکنیک ها را یکی یکی توضیح خواهیم داد. با ما بمان.

از عکس های جذاب استفاده کنید

یکی از ترفندهای بازاریابی با اینستاگرام را می توان استفاده درست و مناسب از عکس های جذاب نامید. شاید عکسی را در اینستاگرام دیدید که شما را به فکر فرو برد. چنین عکس هایی می توانند میزان تعامل کاربر با سایت شما را تا حد قابل قبولی افزایش دهند. ناگفته نماند که استفاده از عکس‌های ساده و تکراری تنها باعث عدم اعتماد کاربر می‌شود و باعث می‌شود کاربر از محتوای شما بگذرد. به عنوان مثال برای ایجاد حس کنجکاوی در عکس می توانید از زاویه ای عکس بگیرید که عکس کاملا واضح نیست و برای درک موضوع عکس باید مکث کنید. ایجاد خلاقیت در عکس ها کار سختی نیست، فقط به کمی زمان و حوصله نیاز دارید تا به راحتی عکس های جذاب بسازید.

اطلاعات به خوبی توضیح داده شده است

یکی از مهم ترین قسمت هایی که باعث افزایش فالوور شما می شود، نوشتن یک CV مناسب و حرفه ای است. مهم نیست که چقدر تلاش می کنید، از نوشتن چیزهای عجیب و غریب خودداری کنید و روی موضوع اصلی و کار خود تمرکز کنید. قطعا فالوورهای بیشتری جذب خواهید کرد. در این بخش، شما باید یک یا چند دلیل را برای تعقیب دیگران فهرست کنید. نوشتن بیو مناسب یکی از بهترین راه ها برای افزایش فالوور اینستاگرام شماست. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما در زمینه برنامه نویسی است. ممکن است مناسب باشد متنی بنویسید که کاربران را تشویق به افزودن اطلاعات کند.

راه های بازاریابی در اینستاگرام

چیزهای منحصر به فرد و خاص بنویسید

انتشار محتوای منحصر به فرد در هر شبکه اجتماعی رمز موفقیت است. اگر به دنبال راهی برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت رایگان هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای منحصر به فرد و اصلی ایجاد کنید. یکی از ناکارآمدترین استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی، ارسال پست‌های وبلاگی مشابه همان وبلاگ در آن شبکه اجتماعی است. برای جلوگیری از این مشکل، باید از هاب و الگوی اسپیکر استفاده کنید. در این مدل شما نیاز به یک هاب (هاب معمولاً یک وب سایت در نظر گرفته می شود) و تعدادی پره که شبکه های اجتماعی هستند دارید. پس از انتشار یک مقاله کامل در هاب، باید محتوا را برای ناشر شخصی سازی کنید. این کار کاربران را به سمت وب سایت شما هدایت می کند، مرکز خواندن محتوای شما.

آموزش را فراموش نکنید

یکی از مواردی که به عنوان یک روش خوب بازاریابی اینستاگرام از آن یاد می شود، آموزش است. ورزش کردن فالوورهای اینستاگرام را جذب می کند. به عنوان یک متخصص، باید قبل از فروش محصول یا خدمات خود در مورد موضوع توضیح دهید و آموزش دهید. هرچه این دوره ها تخصصی تر و کمیاب تر باشند، مخاطبان بهتر و مناسب تری برای خود پیدا خواهید کرد. ما و همه افرادی که محصولات و خدمات را خریداری می کنند، باید مطمئن باشیم که ارائه دهنده خدمات در گام اول یک متخصص است. اگر فردی بدون دانش پزشکی به داروخانه مراجعه کند، آیا دارو را دریافت می کند؟ دنیای دیجیتال هم همینطور. زمانی که فردی قرار است محصولی را عرضه کند، ابتدا باید اعتماد و اطمینان به دانش آن فرد را جلب کنیم و تنها راه کسب این اعتماد آموزش های تخصصی و منحصر به فرد است.

تصاویر پروفایل آواتار نیستند و قابل تغییر هستند

نکته بعدی در ترفندهای بازاریابی اینستاگرام را می توان مربوط به عکس پروفایل دانست. آیا می دانستید که می توانید هر تعداد عکس پروفایل را که می خواهید تغییر دهید؟ اگر به دنبال راهی برای حفظ و افزایش فالوور اینستاگرام رایگان هستید؛ تغییر مداوم عکس پروفایل در یک دوره زمانی می تواند یک استراتژی خوب باشد. برای به دست آوردن نتیجه، این روش را فقط یک بار امتحان کنید. مراقب باشید که تصاویر باکیفیت و متناسب با موضوع صفحه خود را انتخاب کنید. نکته بعدی در مورد این تصاویر استفاده از تصویر شخص به جای تصاویر گرافیکی است. تحقیقات روی بیش از 10000 پروفایل نشان می دهد که مردم بیشتر به صفحاتی که از تصاویر افراد استفاده می کنند علاقه مند هستند تا لوگوها و سایر تصاویر گرافیکی.

تخفیف ها را فراموش نکنید

برخی از نکات بازاریابی با اینستاگرام شامل ارائه تخفیف به دنبال کنندگان است. لازم به توضیح است که هر چه مشتری احساس کند که این تخفیف ها برای او تدارک دیده شده و تنها اوست که از این پیشنهاد استفاده می کند، خریدش افزایش می یابد. تخفیف هایی که در اختیار عموم قرار می گیرد نمی تواند راه خوبی برای افزایش مخاطب و همچنین حفظ مخاطب قدیمی باشد. به همین دلیل باید برنامه مدونی برای ارائه تخفیف های ویژه به هر فرد یا گروه داشته باشید. همچنین بهتر است این تخفیف ها برای هر مکان متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر قرار است تخفیفی در وب سایت اعمال شود، از همین تخفیف در شبکه های اجتماعی استفاده نکنید، این باعث می شود مخاطبان شما احساس تازگی داشته باشند و محتوای مناسب را در هر یک از کانال های ارتباطی شما پیدا کنند.

نمایه خود را با آدرس وب سایت خود تزئین کنید

شاید این کمی عجیب باشد، اما افرادی هستند که وب سایت دارند اما آدرس خود را در پروفایل اینستاگرام خود درج نمی کنند! بهتر است این قسمت را خالی نگذارید. حتی می توانید از دیگر آدرس های رسانه های اجتماعی خود در اینجا استفاده کنید. بهترین راه این است که آدرس صفحه فرود خود را در این مکان قرار دهید تا مخاطبان شما مستقیماً به هدف و مقصد مورد علاقه شما بروند. حتی می توانید کاربران را به دعوت به اقدام دعوت کنید. با طراحی یک فرم ایمیل ساده می توانید اطلاعاتی از مخاطبان خود دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت مدیایار ، با ترفند های بازاریابی در اینستاگرام آشنا شدید. در اول مقاله راجع به خرید فالوور هم صحبت شد که باید این نکته را بگویم که فالوور های خریداری شده باید واقعی باشد حتی در صورت خرید فالوور خارجی هم باید واقعی باشد تا اثر مثبت روی پیج شما داشته باشد.