روزانه چند پست و داستان ارسال کنیم؟ سوالی که شما و کسب و کارتان در اینستاگرام باید به آن پاسخ دهید! کاربران اینستاگرام و سایر فضاهای مجازی همواره به دنبال یافتن عدد و استانداردی مشخص برای تعداد پست ها و استوری های روزانه بوده اند. برای افزایش فالوور باید برنامه ارسال پست و استوری داشته باشید ولی در کنار آن می توانید از خرید فالوور واقعی از مدیایار استفاده کنید. شماره ای برای مراجعه و برنامه ریزی بر اساس آن و تولید محتوای خود. اما واقعا پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد و هرکسی باید بر اساس کسب و کار خود و فاکتورهای مختلف دیگر میزان فعالیت موثر خود را در اینستاگرام سازماندهی کند. در این مقاله به بررسی این عوامل می پردازیم و به شما می گوییم که بهتر است روزانه چندین پست و استوری ارسال کنید.

تعیین کردن تعداد پست و استوری در روز

همانطور که در مقدمه مقاله ذکر شد، پاسخ روشنی به سوال ارسال پست ها و استوری های زیاد وجود ندارد. طبق آمار، هر صفحه تجاری موفق روزانه 1.5 پست منتشر می کند. اما این عدد لزوما برای همه صادق نیست.
به طور کلی، کارآفرینان در اینستاگرام برای حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید در این محیط کار می کنند. تعداد پست ها و استوری های روزانه شما باید به اندازه ای باشد که حوصله دنبال کردن افراد زیادی را نداشته باشید و آنها به دلیل چند نفر ارتباط خود را با شما قطع نکنند. با این حال، تعداد آگهی ها و مقالات روزانه هر شرکت متفاوت است. توصیه می کنیم با بررسی دقیق موارد زیر شروع به انتشار محتوا کنید:

محدوده و موضوع فعالیت در اینستاگرام

کاری که در اینستاگرام انجام می‌دهید و محتوایی که منتشر می‌کنید ارتباط مستقیمی با تعداد پست‌ها و استوری‌هایی دارد که می‌توانید ارسال کنید. به عنوان مثال، اگر فروشنده هستید و می خواهید محصولات خود را تبلیغ کنید، اگر بیش از 2 یا 3 روز پست بگذارید، احتمال زیادی وجود دارد که فالوورهای شما خسته شوند و دیگر شما را دنبال نکنند. اما اگر صفحه خبری دارید، باید روزانه بیش از 4 پست و چندین استوری در اینستاگرام منتشر کنید تا به روز باشید و اخبار بدهید. در نتیجه برای حفظ مخاطب و تعامل با آنها باید از ابتدای صفحه یک استراتژی مناسب ایجاد کرد و هدف اصلی را مشخص کرد.

رفتار فالوور ها

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید واکنش فالوورهایتان است. به یاد داشته باشید، هدف از انتشار هر پست و استوری در اینستاگرام ایجاد تعامل است که به معنای لایک، کامنت، ذخیره، فوروارد و پاسخ است. صفحات مشابه را بررسی کنید و ببینید روزانه چند پست و داستان ارسال می شود. سپس تعداد پست ها و استوری های خود را در چند روز تغییر دهید و ببینید کدام روز بیشترین تعامل را از طرف فالوورهای شما داشته است. خوشبختانه با وجود ابزارهای بینش و فعالیت، درک این اطلاعات بسیار آسان است و می توانید از آن برای اهداف مختلف استفاده کنید.

سایت ها و رقبای های مشابه را بررسی کنید

یکی از راه‌های دیدن تعداد مقالات و داستان‌هایی که در روز پست می‌کنیم این است که به صفحات شرکت‌هایی شبیه به شما نگاه کنید. هر چه صفحه موفق تر باشد و تعداد فالوورهای فعال آن بیشتر باشد، ارتباط آن با سطح فعالیت آن بیشتر است.

رعایت نظم در بلند مدت

یکی از راه های ایجاد رابطه متقابل برقراری نظم است. پس از یافتن تعداد مناسب پست و استوری در صفحه خود، باید زمان مناسب را پیدا کنید. اگر قرار است 2 پست در روز دریافت کنید، اکنون زمان خوبی برای انتشار آنهاست. یا اگر قرار است هفته ای 3 پست منتشر کنید باید در روز و ساعت خاصی این کار را انجام دهید. این برای داستان بسیار مهم است، اما برای اینکه یک برند باشید، ضروری است که فالوورهای شما بدانند چه زمانی و کجا از شما انتظار دارند. به عنوان مثال، من یک روزنامه نگار قدیمی را دنبال کردم که هر هفته 2 یادداشت کوتاه را به عنوان یک مقاله در قالب یک روزنامه کوچک منتشر می کرد. من مشتاقانه منتظر دیدن پست های او هر دوشنبه و جمعه هستم. من همچنین صفحات فروش لباس را دنبال می کردم که یک روز مدل های جدید را در قالب استوری اعلام می کردند و پست می کردند و چند ساعت بعد مقالاتی در مورد سبک های مد و طرح های رنگی منتشر می کردند و اعلام می کردند که محصولاتشان برای فروش موجود است.
پیروی از چنین برنامه ای آسان نیست، بنابراین خوب است زمانی که تعداد مناسب پست ها و استوری های روزانه را پیدا کردید، یک برنامه جامع و کامل برای تولید محتوا داشته باشید.

به تقویم توجه کنید!

به طور کلی مردم در تعطیلات زمان بیشتری را در اینترنت می گذرانند. بنابراین اگر این روزها تعداد پست ها و استوری های خود را افزایش دهید، یا اگر در یک برنامه زمانی خاص پست می کنید، منطقی است که یکی از روزهای ارسال خود را در جمعه داشته باشید. اخبار روز را نادیده نگیرید و در داستان ها ذکر کنید. همچنین به این زمان های کوتاه طلایی که افراد در حال استراحت هستند، مانند عصر پنجشنبه یا بعدازظهر جمعه، حتما توجه کنید.

چند موضوع در مورد تعداد پست ها و استوری های روزانه.

ویرایش محتوای یک پست آسان تر از انتشار یک داستان است. بنابراین، در روزهایی که پست ندارید، مطمئن شوید که از داستان های بیشتری استفاده می کنید تا تعداد صفحات خود را بالا نگه دارید. ارسال یک مطلب در طول روز باعث رشد قابل توجه صفحه می شود.
زمان کافی برای ایجاد محتوای خود اختصاص دهید. حقیقت این است که هیچ مدیر یا کارمندی بیشتر از شما به مجموعه شما اهمیت نمی دهد. پست و داستانی که منتشر می کنید باید دنبال کنندگان شما را به گونه ای به چالش بکشد که تعامل آنها با شما را افزایش دهد. از کار دیگران ایده بگیرید و با خلاقیت مسیر بهتری را ترسیم کنید.

سخن پایانی

اولین سوال من است و هر روز چند مقاله ارسال می شود. می بینید که هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. در این بین متوجه شده اید که می توانید شماره صفحه مناسب خود را پیدا کنید. جدای از این موضوع، لازم به ذکر است که اینستاگرام برای رتبه بندی صفحات بر روی تعاملات کاربران تمرکز دارد. اگر بدون تعامل کافی پست های زیادی را در اینستاگرام منتشر کنید، متوجه این الگوریتم خواهید شد. برای تعیین تعداد مقالات روزانه و دریافت تعداد مناسب برای صفحه خود، به مواردی که لیست کرده ایم توجه داشته باشید. همچنین در صورت نیاز به خرید فالوور اینستاگرام به صفحه اصلی بازگردید.